Çanta Alırken Dikkat (2)Kadınların en sevdiği aksesuarı çantalar…

Bütün hayatımızı içine sığdırdığımız bu aksesuarı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Çanta seçimimiz  bizi  daha şık veya daha kilolu gösterebilir mi?

Vücudumuzda beğenmediğimiz kusurlu yerleri çanta ile kamufle edebilir miyiz?

Çanta seçerken çanta deyip geçmemek lazım, vücut tiplerine göre birçok farklı çanta tasarımı bulunmaktadır. Çantanızı seçerken bir boy aynası karşısında nasıl durduğuna mutlaka bakmalısınız.  Çanta seçerken vücut hattınızın tam tersi bir çanta seçmelisiniz. Keskin hatları olan bir çanta kilolu bir vücutta güzel dururken, keskin hatları olan zayıf kadınlarda o kadar güzel durmayabilir. Zayıf kadınların daha yumuşak hatlı çantalar seçmeleri daha uygun olur. 

Kilolu kadınların çanta seçiminde sık yaptığı hatalardan biri de, büyük boy omuza asılan çantaları seçmeleridir. Bu çantaların kiloyu sakladığı düşünülse de, dışarıdan bakıldığında büyük boy koltuk altı çantalar sizi daha kilolu daha ve daha geniş gösterir. “Büyük boy çantadan vazgeçmem ama kilomda var diyorsanız”, çantanızı omuzda değil de küçük saplarını kullanarak kalçanızın altında kullanmanız doğru bir tercih olacaktır. Böylece tüm dikkati aşağıda toplamış olacaksınız. 

Çanta Alırken Dikkat (3)

Çanta seçiminde dikkat edeceğiniz diğer bir hususta, beden ölçünüze uygun çanta seçmek. Kilolu bir vücutta çok küçük bir çanta kadını olduğundan daha kilolu göstereceği gibi, minyon bir tipte de çok büyük bir çanta vücudu olduğu gibi kapatacaktır.  Kalçasının büyüklüğünden şikayet eden kadınlar omuzdan askılı kalçada biten çantalar kullanmamalı. Göğüs kısmının büyüklüğünden şikayet eden kadınlar ise koltuk altında taşınan çantaları tercih etmemeli. Bu tür çantalar büyüklüğünden şikayet ettiğiniz bölgeleri kamufle etmez aksine daha geniş görünmesini sağlar.  İlla “bu tür çanta kullanmak istiyorum” derseniz, çantayı kalçanızın altında yada kalça hizasında tutmanız daha uygun olur. 

Çanta Alırken Dikkat (1)

Canlı renkli çantalar ise sizin şikayet ettiğiniz tüm kusurlarınızı siyah bir elbise ile kamufle edebilir. Siyah bir elbise üzerindeki bu çanta, tüm dikkati üstüne çeker. 

Çanta Alırken

Çanta seçiminde bütün kadınların ortak tercihi, büyük boy, ağzı açık ve tüm hayatımızı içinde taşıyabileceğimiz çantalardır. Bu çantalara bizim erişimimiz ne kadar kolaysa başkalarının da erişimi de bir o kadar kolay olacaktır.  Bu yüzden bu çantaları taşırken eşyalarımızı güvende tutmak için çanta içi için kullanılan kılıfları ya da küçük el çantalarını kullanmalıyız. Bu şekilde çantamızı güvenli bir halde taşırken çok fazla dağılmasını da engelleyebiliriz. 

Çanta Alırken 1

Son tavsiyemiz, çanta alışverişi yaparken seçtiğiniz çantanın içindeki kağıtları boşaltıp kendi çantanızdaki eşyaları içine doldurun. İçi kağıt dolu iken çok güzel duran çantanın boş yada sizin eşyalarınız içindeyken nasıl durduğuna, içine sığıp sığamadığınıza  ve çantanın duruşuna bir bakın. Çantayı satın alıp eve geldiğinizde pişman olmaktansa, bu tavsiyeleri dikkate alıp alacağınız bir çantayı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/04/Çanta-Alırken-Dikkat-2.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/04/Çanta-Alırken-Dikkat-2-150x150.jpgEbru ELTUNKadınlar KulübüKadınların en sevdiği aksesuarı çantalar... Bütün hayatımızı içine sığdırdığımız bu aksesuarı seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Çanta seçimimiz  bizi  daha şık veya daha kilolu gösterebilir mi? Vücudumuzda beğenmediğimiz kusurlu yerleri çanta ile kamufle edebilir miyiz? Çanta seçerken çanta deyip geçmemek lazım, vücut tiplerine göre birçok farklı çanta tasarımı bulunmaktadır. Çantanızı seçerken bir...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...