Selilüt

Selülit, bir çok kadının kabusudur. Özellikle de yaz mevsiminde yeşeren bu kabusunuza, bu yaz başı veda etmeniz için, sizlere pratik ve kesin çözüm olacak önerilerimiz var, bu yazımızda…

İçerisinde funda yaprağı, melisa, avokado yaprağı, zencefil, biberiye, kekik, sinameki gibi doğal ürünlerin bulunduğu bu çay sayesinde selülit denilen belanın önüne geçmede bir adım daha atmış olacaksınız.

Selülit Giderici Bitki Çayı Tarifi

Öncelikle içeriğinde bulunan doğal ürünleri sayayım isterseniz. Yarım çay kaşığı funda yaprağı kurusu, 2-3 yaprak melisa otu, 2 tane avokado yaprağı, az miktarda zencefil, bir tutam biberiye, bir tutam kekik, 5-6 tane saplarıyla beraber maydanoz, ince ince dilimlenmiş 1-2 dilim limon ve 2 yaprak sinameki otu.

Selülite Karşı Bitki Çayı Yapılışı

Şimdi bu otları limon dışarıda kalacak şekilde 1 bardak suyun içerisine koyarak 1 dakika kadar kaynatıyoruz. Kaynayan bu karışımın 3-4 dakika kadar demlenmesini beklemek durumundayız. Bu sayede kaynama sonrasında içine katılan otların çaya etkisi artacaktır.

Demlemesi tamamlanan çay suyunu bir bardağa dolduruyoruz. Üzerine daha önce dilimlediğimiz 1 dilim limonu da ekliyoruz. Limon kabuklu olsun bu arada. Direkt kabuğuyla beraber içine atınız.

Şeker katmadan ve sıcak olarak günde 2-3 kez tüketebilirsiniz. Karışımı hazırlarken sadece bir bardaklık hazırlarsanız iyi olur. Çünkü hazırlayıp dolaba koyayım beklesin gibi bir durum yok. Hazırlayıp tüketmeniz gerekiyor.

Bu arada günde 2-3 kereden fazla tüketilmesi tavsiye edilmiyor. Çok fazla tüketmeniz durumunda mideyi bozabilirsiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/images.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/images-150x150.jpgFatih ELTUNKadınlar KulübüSelülit, bir çok kadının kabusudur. Özellikle de yaz mevsiminde yeşeren bu kabusunuza, bu yaz başı veda etmeniz için, sizlere pratik ve kesin çözüm olacak önerilerimiz var, bu yazımızda… İçerisinde funda yaprağı, melisa, avokado yaprağı, zencefil, biberiye, kekik, sinameki gibi doğal ürünlerin bulunduğu bu çay sayesinde selülit denilen belanın önüne geçmede...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...