Elbiselerde oluşan lekeler, yemek kokuları, kireçlenmiş tencereler… Zamanınızı alan ne varsa, pratik bilgilerle yapın. Yaşantınızı kolaylaştırın!

Kıyafetlerinizde oluşan yumurta lekesini kolayca çıkarmak istiyorsanız; soğuk suda 15 dakika bekletin. Sürenin sonunda ılık sabunla yıkayın.

Yemek pişirirken taştı ve ocağınızı lekeledi. Telaşa kapılmayın! Yemek lekesi olan bölgeye bolca tuz serpin. Ocak soğuyana kadar bekletin. Ardından deterjanlı süngerle ovalayın.

Mutfağınıza sinen aş kokusunu yok etmek istiyorsanız cezvenin içine 1 çay bardağı su ve 2 yemek kaşığı üzüm sirkesi ekleyip kaynatın. Sirkeli su; kötü kokuları anında yok edecektir.

Elbisenizde yemek yağı lekesi oluştuysa kolayca temizlemek için üzerine bebe pudra sürün. Bebe pudrası çok yağı emer ve temizlenmesine yardımcı olur.

pratik-bilgiler

 

Halınızda yağ lekesi varsa üzerine karbonatlı su döküp fırçayla ovalayın. Kuruyana kadar bekledikten sonra bulaşık deterjanını süngere döküp halıyı silin.

Ütü yaparken sararan beyaz renkli elbiselerinizi derhal oksijenli su ile silin. Bu işlem lekenin yok olmasını sağlayacaktır.

Ütünüzün tabanının ilk günkü kadar kuvvetli ve temiz olmasını istiyorsanız; ütü soğukken sirkeli suya batırılmış hafif nemli bezle silin. Kuruyana kadar bekletin.

Mutfak dolabında sakladığınız un, fasulye, bulgur gibi gıdaların güvelenmesini önlemek için cam kavanozların içine birkaç tane defne yaprağı ekleyin.

Tencere ve çaydanlık tabanlarında biriken kireç tortularını yok etmek istiyorsanız; eşit ölçüde sirkeli su karışımıyla kaynatın.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/03/pratik-bilgiler.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/03/pratik-bilgiler-150x150.jpgFatih ELTUNKadınlar KulübüElbiselerde oluşan lekeler, yemek kokuları, kireçlenmiş tencereler… Zamanınızı alan ne varsa, pratik bilgilerle yapın. Yaşantınızı kolaylaştırın! Kıyafetlerinizde oluşan yumurta lekesini kolayca çıkarmak istiyorsanız; soğuk suda 15 dakika bekletin. Sürenin sonunda ılık sabunla yıkayın. Yemek pişirirken taştı ve ocağınızı lekeledi. Telaşa kapılmayın! Yemek lekesi olan bölgeye bolca tuz serpin. Ocak...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...