Uzmanlar, bir sevgilinin maliyetinin iki yakın arkadaşa mal olduğunu belirtti. Yani bir sevgiliniz olacaksa iki çok yakın arkadaşınızı gözden çıkarmanız gerekiyor.

Asik Olmak

Romantik bir ilişkiye başlarken çok yakın arkadaşlarınızdan ikisini feda etmeniz gerektiği bilimsel olarak kanıtlandı. Arkadaşlardan biri ilişkinin ilk başlarında feda edilebilirken, diğerinin de gitmesi çok uzun sürmüyor.

Genel olarak insanların en fazla 5 yakın arkadaşı olabiliyor. Araştırmayı sunan Oxford Üniversitesi Profesörü Robin Dunbar,sadece romantik bir ilişkinin gerçekten iki arkadaşınızı kaybetmenize neden olduğunu ispatlamak istediklerini belirtti. 

Dunbar, ‘Sevgiliniz varsa diğer iki arkadaşınız kadar hayatınızda yer kaplıyor. Bu yüzden sıkı yakın Yakin Arkadasarkadaşlarınızdan ikinize zaman ayırmamaya başlıyorsunuz. Görüşemediğiniz arkadaşınızla duygusal bağınız zamanla azalıyor ve artık görüşmemeye başlıyorsunuz. Bilimsel olarak tespit ettiğimiz bu bilgi bizi de oldukça şaşırttı’ dedi. Araştırmada kadınların erkeklerden daha sosyal olmasına rağmen aynı sayıda yakın arkadaşı sevgilisine tercih ettiği belirlendi. 

Profesör Dunbar’ın ‘Dunbar’ın sayısı’ olarak bilinen tezine göre sosyal hayatta insanın sadece 150 kişiyle bağlantısı olabilir. Araştırmaya 18-60 yaş arasında 100 kadın ve erkek katıldı.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/03/Asik-Olmak.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/03/Asik-Olmak-150x150.jpgEbru ELTUNKadınlar KulübüUzmanlar, bir sevgilinin maliyetinin iki yakın arkadaşa mal olduğunu belirtti. Yani bir sevgiliniz olacaksa iki çok yakın arkadaşınızı gözden çıkarmanız gerekiyor. Romantik bir ilişkiye başlarken çok yakın arkadaşlarınızdan ikisini feda etmeniz gerektiği bilimsel olarak kanıtlandı. Arkadaşlardan biri ilişkinin ilk başlarında feda edilebilirken, diğerinin de gitmesi çok uzun sürmüyor. Genel olarak insanların...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...