Vladimir Gvozdev 1966 Moskova doğumlu ressam ve heykeltıraş.  Rusya’da 1989 yılında Rus Sanat Akademisinden mezun olduktan sonra grafiker ve iç mekan tasarımcısı olarak çalışmaya başladı.  İçindeki sanat tutkusu 1991 yılında onu sanatın farklı bir alanına itti. Serbest ressam ve heykeltıraş olarak çalışmaya devam etti.

Vladimir Gvozdev Steampunk tarzını benimsemiş bir sanatçı. Nedir bu Steampunk? Steampunk bilim kurgunun bir alt dalı olarak açıklanmıştır. Buhar çılgınlığı olarakta bilinmektedir.  Steampunk kelimesi 1980’li yıllarda cyberpunk kelimesinden bilim kurgu yazarı Kevin Wayne Jeter tarafından türetilmiştir.  

Steampunk  edebiyatın sanayi devriminden etkilenmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Steam kelimesi buhar anlamına gelir. Bilim kurgunun bu alt türünde Newton fiziğinin hakim olduğu bir Dünyada buharla çalışan makineler , robotlar ,mekanik bilgisayarlar ve zeplinler vardır. 

Minolta DSC

Vladimir Gvozdev’in hayvanlar üzerindeki Steampunk çalışması karşınızda. Dünyaca ünlü sanatçının bu alanda bir çok sergisi bulunmaktadır. 

DCF 1.0

DCF 1.0

5.0.2


5.0.2

5.0.2

5.0.2

5.0.2

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/08/Vladimir-Gvozdevin-Steampunk-Çalışmaları-2.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/08/Vladimir-Gvozdevin-Steampunk-Çalışmaları-2-150x150.jpgEbru ELTUNBilimSteampunk Nedir?,Vladimir Gvozdev Kimdir?,Vladimir Gvozdev SteampunkVladimir Gvozdev 1966 Moskova doğumlu ressam ve heykeltıraş.  Rusya'da 1989 yılında Rus Sanat Akademisinden mezun olduktan sonra grafiker ve iç mekan tasarımcısı olarak çalışmaya başladı.  İçindeki sanat tutkusu 1991 yılında onu sanatın farklı bir alanına itti. Serbest ressam ve heykeltıraş olarak çalışmaya devam etti. Vladimir Gvozdev Steampunk tarzını benimsemiş bir sanatçı....Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...