İnsanoğlunun ölümsüzlüğün sırrını bir kurbağada bulabileceği aklınıza gelir miydi? Bilimadamları tüm vücut fonksiyonlarını durduran ve tam 6 ay boyunca ölü kalan bir kurbağanın yeniden canlanması ile şaşkına döndüler.

Öldükten Sonra Dirilebilen Canlı 1

İnsanoğlu ölümsüzlüğe giden yolda araştırmalarını yaparken, esasında dünyada ölümü yenebilen bir canlı olduğunu bilmiyordu. Bulunan bir kara kurbağası üzerinde araştırmalar yapan bilim adamları, kurbağanın kendisini bilerek öldürdüğünü tespit ettiler.

Konu üzerine araştırmalar yapan bilim adamları, havaların sıcak olduğu dönemlerde normal yaşantısını sürdüren kurbağanın havaların soğuması ile birlikte hareketlerinde yavaşlama olduğu saptanmış. Kış ayının gelmesi ve karların yağması ile birlikte kurbağanın iç organlarının giderek soğumaya başladığı tespit edilmiş. İç organlardaki bu soğuma belli bir müddet sonra o organların çalışmama durumuna gelmesini sağladığı doktorlar tarafından gözlemlenmiş.

Şaşırtıcı olan ise iç organların kademeli olarak soğumasından sonra kurbağanın ölmesi yani hiçbir yaşamsal belirtisinin kalmaması. Kalp atışları duran, dolaşımı ve hiçbir organı çalışmayan kurbağanın bu işlemi nasıl gerçekleştirdiği bilinmiyor fakat bilim adamlarını hayrete düşüren esas olay ise havaların ısınması ve karların erimesinden sonra yaşanmaya başlıyor.

Kurbağa havaların ısınmasından sonra iç organlarını yavaş yavaş ısıtmaya başlıyor. İç organları ısınma işlemini tamamladıktan sonra, derisini ısıtmaya başlayan kurbağa daha sonra canlanarak 6 ay tekrar canlanıyor. Ta ki 6 ay sonra kendisini tekrar öldürene kadar. Bilim adamları kurbağanın tüm yaşamsal faaliyetlerini nasıl sonlandırdığını bilmiyorlar fakat bu konu üzerinde yapılacak araştırmaların ölümsüzlüğün sırrını ortaya çıkarabileceğini belirtiyorlar. Ölümsüz kurbağa belkide hayat ve yaşam hakkında birçok bilinmezliğin aydınlanmasında rol oynayacak.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/163039-insan-baligi-3.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/163039-insan-baligi-3-150x150.jpgFatih ELTUNBilimİnsanoğlunun ölümsüzlüğün sırrını bir kurbağada bulabileceği aklınıza gelir miydi? Bilimadamları tüm vücut fonksiyonlarını durduran ve tam 6 ay boyunca ölü kalan bir kurbağanın yeniden canlanması ile şaşkına döndüler. İnsanoğlu ölümsüzlüğe giden yolda araştırmalarını yaparken, esasında dünyada ölümü yenebilen bir canlı olduğunu bilmiyordu. Bulunan bir kara kurbağası üzerinde araştırmalar yapan bilim...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...