Kadın Beyinli Erkekler 1Cambridge Üniversitesi’nin araştırmasına göre erkeklerin yüzde 17’si aslında “kadın beynine” sahip.

Erkek ve kadın beyinleri, temel fonksiyonlar açısından bir hayli benzer olsa da bilim dünyasındaki yaygın teoriler, erkek beyninin daha ziyade analiz ve keşfe yönelik “sistematik” bir yol izlediğini; karşısındakinin ruh halini erkeklerden çok daha kolay anlayabilen kadın beyninin ise “empatik” bir karakteri olduğunu gösteriyor. Ancak bu özelliklere sahip olmak için mutlaka o cinsin bir üyesi olmak gerekmiyor. Çünkü erkeklerde “kadın beyni”, kadınlarda da “erkek beyni” olabiliyor. Hatta Cambridge Üniversitesi tarafından 82 kişi üzerinde uygulanan bir testte, erkeklerin yüzde 17’sinin kadın beynine, kadınların yüzde 17’sinin ise erkek beynine sahip olduğu ortaya çıktı. Bunun ortasında yer alanların ise “dengeli beyin” tipine sahip olduğu belirtiliyor.

Kadınlar duyguya yöneliyor
Erkek ve kadın beyinleri arasındaki farklılıklar daha çok duygu, dil, mekan içindeki görüş yeteneği, hafıza, hatta koku alma duyusunda kendini gösteriyor. Örneğin aynı dergi tezgahının önündeyken, duygusal yönü ağır bastığı için kadın beyni aşk, güzellik ya da ebeveynlikle ilgili yayınlara yönelirken, sistemleri çözüp keşfetmeye yönelik erkek beyni, bilgisayar, otomobil ya da tamir gereçlerine ilişkin dergilere yoğunlaşıyor.

YATKINLIKLAR FARKLI ERKEKLER 

* Satrançta daha iyi

* Görüşte derinlik ve perspektif iyi

* Nesnelerle daha yakından ilgili

* Beynin sağ yarısı daha büyük

* Sol kulağını kullanmayı tercih ediyor

* Matematik sorularını konuşmadan çözer

* Çok işi aynı anda yaparken zorlanmaz

* Az göz teması kurar

* Dikkati çabuk dağılır

* Daha fazla duygu arar

* Acıya yavaş tepki verir

KADINLAR

* Yabancı dilde daha iyi

* Resmi bütün olarak daha iyi görüyor

* Yüzler ve insanlarla ilgileniyor

* Beynin sol yarısı daha büyük

* İki kulağıyla birden dinliyor

* Aritmetik işlemleri konuşarak yapar

* Aynı anda çok işi yapmak zorlayabilir

* Göz teması fazladır

* Dikkat süresi uzundur

* Daha az duygu arar

* Acıya çabuk tepki verir

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/19705d1316092715-kadin-beyni-dinlenirken-de-calisiyor-546.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/19705d1316092715-kadin-beyni-dinlenirken-de-calisiyor-546-150x150.jpgFatih ELTUNBilimCambridge Üniversitesi’nin araştırmasına göre erkeklerin yüzde 17’si aslında “kadın beynine” sahip. Erkek ve kadın beyinleri, temel fonksiyonlar açısından bir hayli benzer olsa da bilim dünyasındaki yaygın teoriler, erkek beyninin daha ziyade analiz ve keşfe yönelik “sistematik” bir yol izlediğini; karşısındakinin ruh halini erkeklerden çok daha kolay anlayabilen kadın beyninin ise...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...