Farklı düşünen farklı bakış açısı olan insanlara hep hayran olmuşumdur. Bu insanların bu bakış açısı sayesinde Dünyamız daha güzel ve daha yaşanılır bir yer. 

Dünyanın ve insanlığın kaderini değiştiren bir çok icat ve bunları icat eden tanınmış bilim adamları var . Bu icatları büyük bir çoğunluğumuz ders kitaplarında görmüşüzdür ve büyük bir kısmınında tam olarak ne olduğunu anlamamışızdır. Bir telefonun icadı mesela Alexander Graham Bell ne düşündü nasıl düşündü de icat etti ?

Bir de Dünyanın kaderini değiştirmeyen ama çok faydasını gördüğümüz küçük icatlar var ki bunların tam olarak ne işe yaradığını hepimiz biliriz. İşin aslı bu küçük icatlar hepimizin daha fazla ilgisini çeker çünkü bunları kullanabilme ve hatta biraz becerikliysek yapabilme imkanımız vardır.

Sizin için bu basit ama kullanışlı ve keyifli icatları bir araya getirdik.

1- Kum Saati Şeklinde Trafik Işıkları

Kum saatleri hepimizin dikkatini çeker , kumun akıp gidişini izlemek keyiflidir.  Trafikte ışıklarda beklemek ise bir o kadar can sıkıcıdır.  Bir düşünür bu can sıkıcı zamanı kum saati ile daha çekilebilir  hale getirmek istemiş. Ortaya çıkan sonuç bu olmuş. 

Basit İcatlar (1)

Basit İcatlar (2)

2- Spagetti Ölçme Aleti

Bu basit aletle evde kaç kişi varsa ona göre spagetti yapabiliyoruz. Bir çeşit ölçme aracı. İşe yarıyor mu bilmem ama hem ilgi çekici hem de komik.

Basit İcatlar 3 

3- 360 Derece Dönebilen Lego Prizler

Bu gerçekten çok kullanışlı bir alet.  Hepimizin evimizde yaşadığımız priz sorununa yaratıcı bir çözüm olmuş.

Basit İcatlar (3)

Basit İcatlar (4)

Basit İcatlar (5)

4- Makarna Çatalı

Makarna yemenin özellikle spagetti yemenin zorluğunu bilirsiniz. Çatala sararsınız açılır bir türlü rahat yiyemezsiniz. İşte bu çatal bunun için icat edilmiş ve çokta güzel olmuş. 

Basit İcatlar (6)

5- Lego Anahtarlık

Anahtarını nereye koyduğunu unutan sürekli anahtar kaybeden kişiler için çok faydalı bir icat.

Basit İcatlar (7)

6- Soğan Tutucu

Şimdi çoğu erkeğin ne işe yaradığını anlamayacağı bir icat göreceksiniz. Kadınların yemek yaparken en zorlandığı konu soğan doğramak.  Bu göreceğiniz çok basit icat soğanın kaymaması için yapılmış. 

Basit İcatlar (8)

7- Yumurtanın Sarısını Beyazından Ayırma

Yine ev hanımları için çok çekici ve kullanışlı bir icat. Farklı modellerini görmüştüm bu şekilde daha sevimli ve kullanışlı olmuş. 

Basit İcatlar (9)

8- Mumluk

Bu gerçekten çok hoşuma giden ve akıllıca bulduğum icatlardan biri.  Eridikçe akan ve her yere bulaşan mumlar insanın çok canını sıkar. Bu icatta eriyen mum aşağıdaki tüpe doluyor ve yeniden mum şeklini alıyor. 

Basit İcatlar (10)

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/07/Basit-İcatlar-3.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/07/Basit-İcatlar-3-150x150.jpgEbru ELTUNBilimBasit İcatlar Teknoloji Tasarım,Basit İcatlar ve YapılışlarıFarklı düşünen farklı bakış açısı olan insanlara hep hayran olmuşumdur. Bu insanların bu bakış açısı sayesinde Dünyamız daha güzel ve daha yaşanılır bir yer.  Dünyanın ve insanlığın kaderini değiştiren bir çok icat ve bunları icat eden tanınmış bilim adamları var . Bu icatları büyük bir çoğunluğumuz ders kitaplarında görmüşüzdür ve...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...