Maserati GranTurismo S Automatic

2009-07-14 13:56 Cedric
İtalyan otomobil devi Maserati'den GranTurismo'ya yeni bir versiyon daha. Yeni GranTurismo S Automatic Mayıs ayından bu yana Türkiye'de.

İtalyanların lüks spor otomobil üreticisi Maserati, 2009 Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıttığı GranTurismo S modelinin Automatic versiyonunu, Mayıs ayında Türkiye'de satışa sundu. 214.000 Euro'dan başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla Maserati GranTurismo S Automatic, 6 ileri otomatik şanzımanlı, 440 beygir güç üreten 4.7 litrelik V8 motorun biraraya gelmesiyle oluşuyor.
Maserati GranTurismo S Automatic, ZF tarafından geliştirilen 6 ileri yeni otomatik şanzımanın ve 4.7 litrelik 440 beygir güç ve 490 Nm tork üreten V8 motoruyla dikkat çekiyor. Quattroporte Sport GT S'te olduğu gibi oldukça beğenilen ve manüel kullanımda gaza tam basılarak vites küçültme gibi işletim operasyonlarından arındılarak daha hızlı ve sarsıntısız vites değişimleri sağlayan yeni otomatik şanzımanlı Maserati GranTurismo S Automatic, sürekli ayarlanabilir amortisörlere sahip Skyhook süspansiyon sistemiyle de rakipleri karşısında ön plana çıkıyor.


Diğer Maserati modellerinin tasarımlarına paralel biçimde aracın hemen fark edilmesini sağlayan sportif tasarıma sahip Maserati GranTurismo S Automatic, yeni tip kapı eşikleri ve Trident tasarımlı yeni tip 20 inç'lik jantlarıyla değişik bir hava kazanmış. Daha da zenginleştirilerek kuvvetlendirilen bir donanıma sahip Maserati GranTurismo S Automatic'te standart olarak sunulan Bluetooth ve isteğe bağlı olarak sunulan iPod arayüzü gibi unsurlar, Maserati Multimedya Sistemi'nin tamamlayıcı diğer donanımları arasında yer alıyor.
İlgili Diğer Konular

Yorum Yap


2006 - 2018 - Delinetciler Portal - Iletisim