Yu Gi Oh (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

2009-06-07 13:47 ARWEN
Yu-Gi-Oh! (Yūgiō,"King of Games","Oyunların Kralı")

Yu-Gi-Oh! Kazuki Takahashi tarafından yaratılmış popüler bir Japon Anime ve Manga'sıdır. Kazuki Takahashi´nin 1996´da yarattığı müthiş oyun, Japon çocukları arasında adeta bir çılgınlığa dönüşmüş ve satışları iki milyonu geçmişti. Yu-Gi-Oh!", ABD´ye 2001´de çizgi dizi olarak adım attı ve yeni dünyada yayımlanan çocuk programları arasında bir numaraya yükseldi. Bu çizgiler, kart oyunu oynayan Yugi ve arkadaşlarının maceralarını içeriyor. ´Düello Canavarları´ adlı bu kart oyununda, oyuncular birbirinden güçlü canavarları, son derece heyecanlı dövüşlerde birbirleriyle karşılaştırıyor.Nedir

Ana olarak öyküsü "Duel Monsters" (Düello Canavarları) adında bir çeşit kart oyunu oynayan karakterlerin öyküsüdür. Her oyuncunun Canavar, Sihir ve Tuzak kartları içeren bir kart destesi vardır ve amaç rakibinin Yaşam Puanları'nı bitirip oyunu kazanmaktır. Her Canavar kartının belirli bir atak ve defans puanı vardır ve oyunu kazanmak için her üç çeşit kartları da iyi kombine etmek gereklidir.

Her popüler Anime gibi sadece Anime, Manga ya da kart oyunu olarak kalması düşünülemezdi ve tabii ki de öyle oldu. Bir çok farklı platformda (PC, Game Boy/Color/Advance, PlayStationsinema filmi yapıldı.Bu sinema filmi popularitelerini arttırdı ve hayran sayısı hızla arttı. vs.) oyunları piyasaya sürüldü ve bir de


Devam etmekte olan Anime serisinin yeni bölümleriyse Digiturk'teki Jojo TV'de yayınlanmaktadır.


Bugün "Yu-Gi-Oh Duel Monsters" 5 sezon sürmüş ve 224 bölüm yayınlanmıştır. Ardından başlayan "Yu-Gi-Oh GX" serisi ise 4 sezonu sürmüştür ve 180 bölümden oluşmaktadır. Bunun ardından Yugioh 5D's serisi yayınlanmaya başlanmıştır.

Yu-Gi-Oh Kart Oyunu

Yu-Gi-Oh kart oyunu da, oyunun çizgi filmindeki kurallarına dayanılarak oynanan yeni bir kart oyunudur. Upper Deck şirketi sayesinde Yu-Gi-Oh, bir kart oyunu olarak hayranlarına kavuşmuştur. Kart oyunu Yu-Gi-Oh'ta Anime şeklindeki gibi 7 tane kart türü vardır: Normal Canavarlar, Özel Yetenekli Canavarlar, Birleşim Canavarları, Ayin Canavarları, Büyü Kartları, Tuzak Kartları ve Yu-Gi-Oh 5D's çizgi filmi ile gelen Senkron canavarları. Bu kartların nasıl kullanılması gerektiği altlarında yazar. Tek yeteneği olmayan kart türü Normal Canavarlar'dır. Bütün canavarlar, saldırı ve savunma puanlarına göre sahada fazla veya az kalabilirler. Bu puanlara göre seviyeler belirlenir ve canavarlar, seviyelerine göre oynanır. Seviyesi 5 veya 6 ise tek canavar fedasıyla, 7 ya da daha üstü ise 2 canavar fedasıyla çağrılır. Rakibin oyunun başında 8000 olan can puanlarını 0'a ilk düşüren oyunu kazanır. Her ne kadar kurala göre yaşam puanı 8000 ise de anime serilerinde yaşam puanı hep 4000 olarak geçmiştir.

Yu-Gi-Oh GX

yugioh un aksine Yu-Gi-Oh GX'te jaden ın bi tane düello akademisinde yaptığı düelloları ve maceralarını anlatır chambi,syrus,albay ve daha çok arkadaşları olmuştur jaden burda destesini elemental hero canavarları oluşturmaktadır ama jaden daha önce aster a yenildiği için kartlarını göremez bu yüzden okuldan ayrılır ve siber alemde bir yere düşüp neo-spacian canavarlarıyla karşılaşır Jaden bundan sonraki düellolarını kaybetmemiştir. Son bölümünde ise Yugi Moto ile karşılaşır ve düello yaparlar.

Yu-Gi-Oh 5D's

Yu-Gi-Oh GX'ten sonra gelen seri 2021 yılında teknolojinin gelişmesiyle birlikte Düello Kart Oyunu'nun da büyük değişiklikler gösterdiği bir zamanda geçiyor.Gelen yeni kurallar ve Turbo Duel'lerle birlikte oyuna adeta yeni ve harika bir heyecan geldi.Seri Yugi'nin doğup büyüdüğü Domino Şehri'nde geçiyor.Ama şehrin adı New Domino Şehri olarak değiştirildi.Bu seride ortaya çıkan Turbo Düellolar(Düello Motorlarıyla yapılan düellolar)sayesinde oyun çok daha çabuk sona eriyor.Kahramanımız Yusei Signer'ları ve onların ejderlerini görmekti.İstediği oldu.Turnuvaya Signer'lar geldi ve finalde Jack-Yusei kapıştı.Ortaya Dark Signer'lar çıkana kadar bizimkinler tek Signer olduklarını düşünüyorlardı.Signerlar ve Dark Signerlar arasındaki mücadele hala devam ediyor.


İlgili Diğer Konular

Yorum Yap


2006 - 2018 - Delinetciler Portal - Iletisim