Ercan Demirel Kimdir?

2008-11-14 15:28 ARWEN
15.03.1984 yılında Almanya´da Mainz şehrinde üç çocuklu bir ailenin üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi.
Anne ve baba 1990 yılının ortalarında ağabeyinin müziğe olan ilgisini keşfeder ve kısa bir zaman içerisinde çocuklarının Wiesbaden Şehrinde Org´la müzik dersi almalarını sağlarlar.

İki yılı aşkın bir zaman içerisinde üç kardeş haftada bir saat olmak üzere Org çalmaya ve Nota öğrenmeye gayret gösterirler.Aralarından ağabeyleri başarılı bir şekilde Sertifikasını aldıktan sonra, kardeşleriyle birlikte okuldan ayrılır.
Okulda olduğu zamanlarda neredeyse ağabeysi kadar başarı gösteren ERCAN, o günden sonra eksiklerini ağabeysinden tamamlamaya çalışır.

1992 - 1996 yılları arasında ağabeyinin de desteğini alan Ercan, evde Org dışında Gitar ve Saz´la da kendisini yetiştirmeye gayret gösterir.

1997 yılında ağabeyinin yanında ilk sahne ile buluşan Ercan, bu günden itibaren günden- güne kendisini daha iyi geliştirmeye gayret gösterir ve grup < DEMİREL KARDEŞLER´in > oluşmasına katkıda bulunur.

1999 - 2001 yılları arasında okulunu da ihmal etmeyerek, arada bir Gitar ve Saz kurslarına katılan ERCAN, 16 yaşından bu yana naçizane yapmış olduğu besteleriyle de grup da aranan elaman konumuna gelir.

2006 yılının ortalarında mesleği gereği, müziğe vakit ayırtamayan ağabeyinin sahne hayatına vedasıyla, sahneyi tek başına paylaşmak zorunda kalan ERCAN, ihtiraslı bir şekilde okuluna paralel, kendine özgü bestelerini home Stüdyosunda yapmaya devam eder.

2007 yılında liseli yıllarını Üniversite ile birleştiren ERCAN 06.06.2007 tarihinde Frankfurt HAVANA CLUB´ de Şarkı yarışmasına katılır ve Jüri tarafından birincilik ödülüne layık görülür.İlgili Diğer Konular

Yorum Yap


2006 - 2018 - Delinetciler Portal - Iletisim