Facebook'ta Yer Bildirimi Nasıl Yapılır?

2011-11-21 20:52 Fatih ELTUN
Son haftalarda sıklıkça gördüğümüz bir Facebook hareketi olmaya başladı yer bildirme. Bir çok arkadaşımız nerede olduklarını bildiriyorlar: "Osman, Bostancı Gösteri Merkezi'nde." Bu servis aslında Four Square'e benziyor ama Facebook'un kendi içerisindeki bir uygulama: Facebook Places.

Facebook'ta nerede olduğunuzu bildirebildiğiniz, yanındaki arkadaşlarını etiketleyebildiğin, bulunduğun alandan anında fotoğraf paylaşabildiğin ve fırsatları yakalayabildiğin yeni uygulama Facebook Places!


İlgili Diğer Konular

2011-11-21 20:58 Fatih ELTUN
Eğer siz de Facebook'tan yerinizi bildirmek istiyorsanız Facebook'un mobil uygulamalarınıkullanmanız gerekiyor. iPhone, Blackberry, Android, HP webOS ve Windows Phone 7 içinFacebookUygulamasında YERLER menüsü üzerinden siz de arkadaşlarınızla nerede olduğunuzu paylaşabilirsiniz.


Akıllı telefonumdan veya başka bir mobil cihazdan bir Yerde olduğumu nasıl bildiririm?

iPhone veya Android için Facebook uygulaması:

Facebook uygulamanızın ana ekranına gidin ve Yerlere dokunun.

iPhone'da, Haber Kaynağınızdan yer bildiriminde bulunmak için, ekranın üst kısmındaki Yerini Bildire tıklayın. Geçerli konumunuzu paylaşmanız istendiğinde Tamama dokunun.

Diğer internet destekli mobil aygıtlar (Facebook Yerler kullanılabiliyorsa):

Tarayıcınızda m.facebook.com adresini açın Ne düşünüyorsun? kutusunun altındaki Yerini Bildire dokunun Geçerli konumunuzu paylaşmanız istendiğinde Tamama dokunun.

Desteklenen cihazınızda Yerler uygulamasına erişin.

Yerini Bildire tıklayın.

Yakınlardaki Yerler listesinden bulunduğunuz Yeri seçin. Yer adını görmüyorsanız, bulunduğunuz Yerin adını Yakındaki Yerleri Ara kutusuna yazın. Bunun yerine, arama kutusunun sağındaki sol-sağ okları kullanarak diğer Yakınlardaki Yerler listelerini de görüntüleyebilirsiniz.

İsterseniz, bulunduğunuzu bildirdiğiniz Yerde ne yaptığınıza dair bir açıklama yazın. Ayrıca, bulunduğunuz Yerdeki arkadaşlarınızı etiketleyebilirsiniz. Ziyaretinizi paylaşmak için tekrar Yerini Bildir düğmesine tıklayın.
Yorum Yap


2006 - 2018 - Delinetciler Portal - Iletisim