Facebook'ta Arkadaş Listemi Nasıl Gizlerim?

2011-09-05 12:30 Fatih ELTUN
Bu yazımda Facebook'ta arkadaş listesini gizlemeyi anlatmaya çalışacağım.

Uyarı:
Yakın zaman önce yapılan değişiklik ile bu ayarların yeri değişmiştir. Bu konunun 2. mesajında bu ayarın nasıl yapılacağının güncel hali bulunmaktadır. Lütfen 2. mesajı kontrol ediniz.
Facebookda arkadaşlarınızı gizlemek istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit.

Aşağıdaki resimlerde kırmızı ok ile gösterilmiş yerlere tıklayarak gizleme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

1- Öncelikle facebook hesabımıza giriş yapıyoruz. Sağ üst kısımda bulunan HESAP menüsüne tıklıyoruz, ardından GİZLİLİK AYARLARI na tıklıyoruz.


2- İşlemleri doğru yaptıysak karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa gelecektir. Kırmızı ok ile gösterilen AYARLARI GÖR yazısına tıklıyoruz.
3- Aşağıdaki resimde gördünüz gibi bir sayfayla karşılaşıyoruz. Bu kısımdan dilediğiniz gizlemeyi yapabilirsiniz. Konumuz arkadaş listesini gizleme olduğu için biz bu kısmı açıklayacağız. Arkadaş Listesini Görme satırındaki kırmızı ok ile gösterilen yere tıklıyoruz.4- Açılan menüden ÖZELLEŞTİR yazan yere tıklıyoruz.5- Bu kısımdaki seçenekleri açıklayalım.

Arkadaşlarımın Arkadaşları: Sadece arkadaş listenizdekiler ile arkadaşlarınızın arkadaşları, arkadaş listenizi görebilirler.

Sadece Arkadaşlarım: Sadece kendi listenizdeki arkadaşlarınız görebilir.

Belirli Kişiler: Bu kısmı seçtiğinizde aşağıda bir kutucuk çıkacaktır. Bu kısma listenizi görmesini istediğiniz kişileri yazabilirsiniz. Sadece kutucuğa ismini yazdığınız kişiler listenizi görebilir.

Sadece Ben: Sizden başka hiç bir kimse arkadaş listesini göremez. AYARLARI KAYDETe tıklayarak işlemi bitirmiş oluyoruz.

İlgili Diğer Konular

2015-07-09 05:56 Fatih ELTUN
Yakın zaman önce Facebook arayüzünde yapılan değişiklikler yüzünden bu ayarın da yeri değişmiştir. Arkadaş listesinin gizlilik ayarını aşağıdaki 3 adımı uygulayarak yapabilirsiniz.

Facebook hesabınıza girin ve profilinize tıklayın. Daha sonra "Arkadaşlar" sekmesine tıklayın.

Aşağıdaki sayfa açılacaktır.Bu sayfada kırmızı ok ile gösterdiğim küçük kutuya tıklayın.Gördüğünüz bu ufak menü açılacaktır. Bu menüde bulunan "Gizliliği Düzenle" sekmesine tıklayın.

Aşağıda gördüğünüz Gizliliği Düzenle penceresi karşınıza gelecek.Bu pencereden istediğiniz gizlilik ayarlarını yapabilirsiniz.
2015-07-13 12:06 Misafir
Iphone'da nasıl yapılıyor bu iş anlatabilir misiniz?
Yorum Yap


2006 - 2018 - Delinetciler Portal - Iletisim