1 Ayda Dimdik Göğüsler İçin

2010-10-04 15:34 ARWEN
Esflex ile Tüm dünyada ünlülerin gözdesi olan Esflex egzersizleriyle sadece bir ayda dik göğüslere ve sıkı kalçalara sahip olabilirsiniz. Özellikle sıkı kaslar ve düzgün bir duruş için geliştirilen eğlenceli bir egzersiz Esflex. Özel aletiyle evde kendi kendize de yapabileceğiniz Esflex egzersiz programını Pozitif Club Fitness Eğitmeni Bülent Cömert hazırladı.
DİK GÖĞÜSLER İÇİN

1.Blok flüt: Bacaklarınızı omuz hizasında açın ve vücut ağırlığınızı topuklarınıza verin. Sırtınızın da dik olmasına özen gösterin. Esflex'i, kollarınız 45 derecelik açı yapacak şekilde, göğüs hizanızda iki elinizle kavrayın. Şimdi Esflex'i öne ve arkaya doğru sallandırın. Hareketi yaparken sırtınızın dik olmasına özen gösterin. Egzersizi 3 set halinde 30'ar saniye uygulayın.

2.Tavus kuŞu: Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Esflex'i sağ elinizle tuttuktan sonra kolunuzu yere paralel olacak şekilde omuz seviyesine kadar kaldırın. Başparmağınız karşı yönü göstermeli. Esflex'i kalçanızın biraz gerisinde tutarak sağa ve sola doğu sallandırın. Salınım sırasında kollarınız ve kalçanız gergin olmalı. Egzersizi 3 set halinde 30'ar saniye yapın.

3.Kelebek: Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Sırtınız yine dik olmalı. Esflex'i her iki elinizle vücudunuzun önünde kavradıktan sonra kollarınızı omuz seviyesine kadar kaldırın. Başparmağınız vücudunuzu göstermeli. Esflex'i öne ve arkaya doğru sallayın. Egzersizi 3 set halinde 30'ar saniye tekrarlayın.

4.Alçaktan uçan kelebek: Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Vücudunuzun önünde, iki elinizle tuttuğunuz Esflex yere paralel olmalı. Sırtınızı gergin halde öne doğru eğin ve dizlerinizi hafifçe bükün. Kalça ve karın kaslarınızı da gergin tutarak Esflex'i aşağıya ve yukarıya doğru hareket ettirin. Egzersizi 3 set halinde 30'ar saniye tekrar edin.

5.Kız böceği: Esflex'i yere paralel olacak şekilde her iki elinizle başınızın üstünde rahatça kavrayın. Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Sırtınız dik, omuzlarınız baş hizasının gerisinde, kalça ve bacaklarınız da gergin olmalı. Esflex'i yukarıya ve aşağıya doğru sallandırın. Egzersizi 3 set halinde 30'ar saniye yapın.

KALÇA EGZERSİZLERİ

1.Terazi: Esflex'i sağ elinizle göğüs hizasında tutun. Sırtınızın dik olmasına özen gösterin. Kalça kaslarınızı da sıkın. Şimdi sol bacağınızı kontrollü bir şekilde geriye doğru uzatın. Esflex'i sağ elinizle öne ve arkaya doğru sallandırın. Hareketi uygularken bacaklarınız da gergin olmalı. Egzersizi 3 set halinde 30'ar saniye uygulayın.

2. Derİn terazi: Emekleme pozisyonu alın. Sırtınızın gergin olmasına dikkat edin. Bir elinizi zemine dayayarak yerden destek alın. Kalça, bacak ve karın kaslarınızı sıkın. Diğer elinizle tuttuğunuz Esflex'i öne ve arkaya doğru sallandırın.
Egzersizi
3 set halinde 30'ar saniye yapın.

3.Çatal: Yan dönerek yere uzanın ve 45 derecelik açı yapacak şekilde büktüğünüz sağ kolunuzdan destek alın. Dirseğiniz omuz altına gelmeli ve eliniz öne doğru bakmalı. Altta kalan bacağınızı dizinizden bükerken, üstteki bacağınızı ise gergin halde uzatın. Sağ elinizle kavradığınız Esflex'i öne ve arkaya doğru sallandırın. Egzersizi 3 set halinde 30'ar saniye tekrarlayın.

4.Kök: Yere sırt üstü uzanın. Sağ bacağınızı dizinizden bükerken, gergin halde tuttuğunuz sol bacağınızı yukarıya doğru uzatın. Hareketi uygularken kalça kaslarınızı kasmayı da ihmal etmeyin. Esflex'i her iki elinizle başparmaklarınız arka tarafı gösterecek şekilde kavradıktan sonra yukarıya ve aşağıya doğru sallandırın. Egzersizi 3 set halinde 30'ar saniye uygulayın.

5.Makas: Yan dönerek zemine uzanın ve 45 derecelik açı yaparak büktüğünüz sağ kolunuzdan destek alın. Bu pozisyonu alırken sadece el, dirsek ve altta kalan ayağınızın yan bölümü yere temas etmeli. Üstteki bacağınızı gergin halde yukarıya doğru uzatın. Üstte kalan elinizle Esflex'i tutun ve başparmağınız ön tarafı gösterecek şekilde yukarıya doğru uzatın. Şimdi Esflex'i yukarıya ve aşağıya doğru sallandırın. Egzersizi 3 set halinde 30'ar saniye tekrarlayın.


İlgili Diğer Konular

Yorum Yap


2006 - 2018 - Delinetciler Portal - Iletisim