Pürüzsüz Bacaklar İçin

2010-07-19 13:53 ARWEN
Biz kadınlar pürüzsüz, muhteşem ve sütun gibi bacaklara sahip olmak isteriz. özellikle de için de bulunduğumuz yaz mevsimin de kısa şortlar, mini etekler ve elbiseler giyip bacaklarımızı her zamankin den daha çok gün yüzüne çıkartığımız için, bcaklarımızda ki en ufak pürüz, leke ve kıl batıkları canızımı oldukça sıkar.
Peki siz bu sıcak yaz günlerin de bacaklarınızda ki lekeler, kıl batıkları ve pul pul görünüm alan bacaklarınızı hala saklamak mı istiyorsunuz? Elbetde ki hayır dediğinizin farkındayız.
İşte size mükemmel ve sütun gibi bacaklara sahip olmanız için bacak bakım önerileri ve bacaklarınızda ki can sıkan sorunlara çözümler. Buyrun…

Canlılık.
Buz gibi soğuk bir duş kan dolaşımınızı hızlandırmak için ideal. Soğuk bir duş derken tüm vücudunuzdan değil, sadece bacaklarınızdan söz ediyoruz. Önce soğuk suyu açın, sonra da duş telefonunu bacağınızın alt bölgesinden yukarı doğru gezdirin. Bu uygulama bacaklarınızın dirilmesini ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlıyor. Teniniz pembe bir görünüm alana kadar bacaklarınıza soğuk su tutmaya devam edin.
Soğuk duştan sonra dizlerinizi ve ayaklarınızı bakım yağıyla ovun. Çünkü özellikle bu bölgeler, kurumaya elverişlidir. Saf soya, jojoba veya avokado yağı cildinizin kurumasını engellemek için çok uygun. Duştan veya banyodan sonra nemli ve ıslak cildinize vücut yağını uygulayıp masaj yaparak yedirin. Böylece yağ cildiniz tarafından daha kolay emilir ve iz bırakmaz.
Dirilik.
Biberiye içerikli bitkisel banyolar, kan dolaşımını güçlendiriyor ve cildi elastik bir görünüme kavuşturuyor. Mineral, aminoasit ve vitamin içerikli yosun banyoları ise metabolizmayı hızlandırıyor. Banyo suyuna damlatacağınız birkaç damla biberiye yağı aynı zamanda rahatlamanızı da sağlayacak.

Tazelik.
Bacaklara yapılan peeling mükemmel sonuçlar doğuruyor. Özellikle de nasır bağlamış dizlerle, pul pul olmuş deride. Peeling'ten sonra cildinizin daha yumuşak ve canlı olduğunu göreceksiniz. Peeling'in ardından cildiniz iyi bir nemlendiriciye ihtiyaç duyar. Peeling jelleri ve kremleri sadece cildinizi arındırmakla kalmıyor, aynı zamanda derideki yağları ve nemi de çözüyor. Peeling yapmak için zamanınız yoksa bacaklarınıza vücut losyonu ve fırçayla masaj yapın. Fırça, ölü deri hücrelerini temizliyor ve bakım kremlerinin deriye iyice işlemesini sağlıyor.

Tüysüz Bacaklar
Tüyler, bacaklarınızı hem daha kalın hem de daha pürüzlü gösteriyor. Bu nedenle güzel bacaklara sahip olmanın ilk koşulu bu istenmeyen tüylerden kurtulmak. Bunun için tüy dökücü kremler, ağda, jilet ve epilasyon aletleri gibi birçok yöntemden yararlanabilirsiniz.

Epilasyon aletleri.
Günümüzde çok çeşitli özelliklere sahip epilasyon aletleri bulmanız mümkün. Bunlardan döner cımbız sistemli epilatörler daha kalıcı sonuç sağlıyor. Epilatör kullanımı, evde yapılan ağdadan daha pratik uygulanıyor. 0,5 mm'lik en kısa tüyleri bile kökünden alabiliyor. Bu sayede tüylerin uzamasını beklemenize gerek kalmıyor. Sonuçlar 3 ile 4 hafta dayanıyor. Bazı epilatörler "acı azaltma" sistemleri sunmasına rağmen, hala epilatör uygulamasının acı verdiği geniş bir çevre tarafından düşünülüyor. Ayrıca bu tekniğe alışmak zaman alıyor.

Epilatör kullanırken, epilatörü tüylerinizin çıkış yönünün tersine doğru hareket ettirin. Birbiri ardına kısa hareketler yapın. Deri altı batık oluşumuna engel olmak için doğal lifle banyodan sonra vücudunuza masaj yapın. "Acı azaltma" sistemli epilatörleri tercih edin. Bazı yeni epilatörler, buz gibi doğal yöntemlerle epilasyon sırasında duyulan acıyı azaltıyorlar.

Ağda
Tüylerin alınmasında kullanılan en eski yöntem. Bacaklara ince bir tabaka halinde ağda sürülüp bez yardımıyla hızlı bir biçimde çekiliyor. Bu yöntem uzun vadede oldukça etkili. Kıllar köküyle birlikte alındığından yeniden çıkması en az 4 hafta sürüyor.

Ağda, halen pek çok kadın tarafından tercih edilen bir yöntem. Evde yapılan ağda ucuz bir çözüm yolu sunuyor. Profesyonel kişiler tarafından yapılan salon ağdası ise pratik ve kolay. Evde uygulanan ağdayla istenen sonucu elde etmek zor ve zaman alıcı. Ayrıca ağda, kıl dönmesi olanlar için uygun bir çözüm yolu değil.

İlgili Diğer Konular

Yorum Yap


2006 - 2018 - Delinetciler Portal - Iletisim