+ Yorum Yaz

 Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri

 - Konu Toplam: 71148 kez okundu ve konuya toplam 19 kez yorum yapıldı.


 1. 12-06-2008 #2
  1166 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri
  1167 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri

  1168 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri
 2. 28-06-2008 #3
  83 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri

 3. 04-07-2008 #4
  1373 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri

 4. 06-07-2008 #5
  normal kill cuddles - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri

 5. 15-08-2008 #6
  108 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri

 6. 27-09-2008 #7
  102 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri

 7. 06-10-2008 #8
  1670 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri

 8. 30-11-2008 #9
  13 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri

 9. 09-01-2009 #10
  Bunu çok beğendim

  66565553uv3 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri

  Bende çizmeye çalıştım ama düzlttirsembirz daha benziycek ilk çizimmi sizce nasıl olmuş ? İlk kez çizdim ^^

  kopyas6fr2 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri
 10. 09-01-2009 #11
  Anime duygu ifadeler-Anime yüzler
  Anime karakterlerinin yüz ifadelerini değiştirmek zor değildir. Her bir duygu için hangi tekniği uygulamanız gerektiğini bilmeniz yardımcı olacaktır. Bu bölüm sizlere yüzü ve yüzün değişik kısımlarının birlikte çalışarak nasıl farklı ifadelere taşıdığını anlatmaya çalışacak. İlk olarak öğrenmeniz gereken, yapmak istediğiniz bakışı, yüzdeki hangi kısımları değiştirerek başarabileceğinizdir. Bunu yapabilirseniz, karakterinize istediğiniz duyguyu ifade ettirebilirsiniz.


  zntpa3 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri

  Üzgün bir yüz çizimini anlatmakla başlıyoruz. Karakterin bu ifadesindeki en önemli faktör gözlerdedir. Bu resimde, iris (gözün renkli kısmı) oldukça büyüktür, kaşlar yüzün ortasında bir çatı oluştururcasına iç kısımdaki uçları yukarıya doğru, dış kısımdaki uçlarıda aşağıya doğru çizilmiştir ve alt göz kapağı (gözün alt çizgisi) eğimlidir. Eğimli alt göz kapağı, mutluluk, üzgün olma ya da kızgınlık gibi güçlü duyguları ifade ettirmeye yardımcı olur. İrisin büyüklüğü ifadenin derecesini etkiler, çok büyük olursa, bu örnekteki gibi üzgün, küçük olursa da kızgın bir ifade verebilirsiniz. Ağız aynı zamanda karakterinizin ruhsal durumunu belirlemenize de yardımcı olur. Bu resimde ağız küçük tutulmuş ve aşağı doğru eğimiştir. Tüm bunlar bir araya getirildiğinde karakter üzgün ve birazcık şokta gibi görünür, birisi gerçekten kötü bir şekilde birşeyle vurmuş ya da kötü bir söz söylemiş gibi.
  zgnolmailekzgnlkarasndaai4 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri
  Bu resim üzgün olma ile kızgınlık arasında bir çeşit geçiştir. Kaşlar keskince aşağı doğru eğimli ve ağız, sanki karakter bağırıyormuş gibi çizilmiştir. İris ise hala oldukça büyüktür. Bu göstergelerin hepsi birden karakteri kızgın gösterir, aynı zamanda da biri ya da birşey yüzünden üzgün olma ifadesini de belli belirsiz içerir.
  Resmi dikkatlice incelerseniz kızgınlığın altında ki hayal kırıklığına benzer bir üzüntüyü görebilirsiniz. Ben gördüm de...

  kzgninsanlarbarmadandkc6 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri
  Bu adamın(!) neyi ifade ettiği apaçık bir şekilde belli, yalnızca bağırmıyor.^_~ Kızgın insanları bağırmadan da çizebilirsiniz. Bu resimde kaşlar gözlere oldukça yakındır ve aşağı doğru keskince açılıdır. Gözler iyice darlaştırılmış ve iris oldukça küçük çizilmiştir.
  yznbiryarszgndieryarsdawl4 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri
  Bu yüz hakkında kesin olarak bir şey söylemek kolay değil, yüzün bir yarısı üzgün diğer yarısıda sanki kızgın bir ifade taşır gibidir.
  Bence, sanki yeni öğrendiği birşeylerin ilk şaşkınlığı henüz geçmek üzereyken, biri ya da bir şey için pek de hayırlı olmayan, biraz kızgınca bir şeyler planlar gibi...? ^o^

  kapalgk7 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri
  Anime karakterleri için bu şekilde gözlerini kapatarak konuşmaları şaşırtıcı olmasa da, kaç insanın bu şekilde konuştuğunu düşününce bir tane bile hatırlayamıyorum. ^_~ Kapalı gözler çok çeşitli duyguları ifade edebilir. Sabırsızlık ya da can sıkıntısı ama sakinlik, mutluluk ya da kendini beğenmişlik de olabilir. Göz kenarları yukarı doğru eğimlidir. Bu resimde kaşlar aşağı doğru eğimli ve ağız da açık olarak çizilmiştir. Üst dudağın hafifçe sola doğru kaldırıldığına dikkat edin. Bu, vermek istediğiniz ifadenin daha negatif görünmesine yardım eder, tabi ki öfke, mutsuzluk ve sabırsızlık gibi duygularda.
  mutlulukoi3 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri
  Mutluluk, anime karakterlerinin yüzlerinde en sık gördüğünüz ifadedir. Çok fazla mutluluk ya da heyecan büyük gözlerle, yüksekçe çizilmiş yay şeklinde kaşlarla ve kocaman gülümseyen ağızla ifade edilebilir. Diğer göstergeler de gözlerde ki ekstra parıltılar ve gözlerin dış kenarının yukarı doğru kıvrılmış olmasıdır. Çok daha şirin karakterler daha büyük gözlere ve daha küçük bir burunla ağıza sahip olabilirler.
  mutluamabirnceit1 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri
  Bu karakter de mutlu ama bir önceki örnekte ki derecede değil. Duygu güç fark edilir derecededir. Kaşlar bir önceki örneğe göre daha aşağı düşürülmüştür ve ağız ince çizilmiştir. Alt göz kapağı hafifçe yay gibidir ve iris hala gözün tüm boyutuna göre oldukça büyüktür.
  sprizmm2 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri
  Bu, şok yada sürpriz ifadesidir. Olabildiğince büyük gözler içinde nokta kadar diyebileceğimiz iris çizilmiştir. Bu ifade anime karakterlerinde özellikle sık rastlanan bir ifadedir. Karakter sürpriz bir olayla karşılaştığında, gözleri sanki yüzünün sınırları dışına çıkacakmış gibi büyür ve iris küçücük olur. Bu örnekte ağız küçük çizilmiştir ama daha büyük çizilse de gözler bu şekildeyken hala aynı ifadeyi gösterir. ^_^
  heyecanlsi0 - Anime Çizimler ve Anime Çizim Teknikleri
  Bu adam da heyecanlıdır, bir şey yüzünden sinirlenmiş gibi görünür. İris küçüktür, kaşlar ortadan aşağı doğru eğilmiş, ağız küçük ve birazcık ortadan kaymıştır. İşte bunun tam olarak ne ifade ettiğini anlamak zor.


  alıntıdır

İlginizi Çekebilecek Konular

 1. Son Mesaj: 27-02-2012, 11:07
 2. Son Mesaj: 23-02-2009, 18:08
 3. Son Mesaj: 06-10-2008, 08:59
 4. Son Mesaj: 29-07-2008, 12:56
 5. Son Mesaj: 22-07-2008, 10:09

+ Yorum Yaz